Problémy s instalací / updatem

Drep detection

Při instalaci, nebo updatu na novou verzi může antivirový program hlásit problémy. Nejedná se však o vir, ale o to, že aplikace na tomto webu nemají digitální podpis, a také je nestahuje miliony lidí. Jsou tedy podle některých antivirů potenciálně nebezpečné.

Například Avast 2015 hlásí detekci "Drep detection" a nedovolí update na novější LnxSpectrum verzi nainstalovat. "Drep" je "Domain Reputation" tedy reputace daného webu. Na ilnx.cz tisíce návštěvníků denně nechodí, takže reputaci má nizkou (nízkou, ne špatnou). A když má nějaký web nízkou reputaci, automaticky antivir nedovoluje stahovat a spouštět exe soubory.

Pokud tedy chcete updatovat, nebo instalovat aplikace z www.ilnx.cz, bude možná nutné dočasně antivir vypnout. Každé vydání je testováno na přítomnost virů ještě před uploadem na web. Po instalaci samozřejmě antivir opět zapneme, a můžeme si nechat překontrolovat proběhlou instalaci na přítomnost virů.

 

DeepScreen - Avast (Listopad 2015)

Pokud po aktualizaci emulátor nejde spustit, a na obrazovce je stále okno instalátoru které nejde vypnout ani vynutit konec, věřte nebo ne, zasekl se Antivirový program. V říjnu Avast pravděpodobně aktualizoval funkci DeepScreen, která kontroluje nové a pro Avast neznámé aplikace. Nejspíš z důvodu chyby však test nikdy neproběhne, ale ani nedovolí emulátoru se spustit.

Řešení je v Avastu vypnout funkci DeepScreen, pak instalace proběhne jak má.

Aktualizace: Zdá se že vyšla nová verze Avastu (v11.1.2241), ve které je chyba s DeepScreenem opravena, a není již potřeba tuto funkci vypínat. Aktualizujte Avast.

Novinky

9. 4 .2018

Vydána nová verze LnxSpectrum 1.6.8a. nová funkce v Assember editoru. Přímo v editoru můžeme pomocí Include připojovat obrázky ve formátu JPG a PNG. Kompiler je automaticky převede do binárních dat. K dispozici několik režimů převodu (černobílé, barevné, pořadí dat atd.). Do voleb se dostaneme dvojklikem na obrázek. Pro správný převod musí obrázky dodržovat omezení hadware ZX Spectrum. Funkce je zatím ve verzi Beta. Odstraněn bug v emulaci rozšířené paměti DivIDE. Mnoho drobných uprav.

5. 12 .2017

Vydána nová verze LnxSpectrum 1.6.7. Velký upgrade Assembler kompileru, nová direktiva #ifused, rozlišuje části kódu, které se zkompilují pouze pokud jsou použité, návěstí nemusí končit dvojtečkou, navíc návěstí nyní podporují řády oddělené tečkou (např. menu.loop), editor obsahuje Text Format funkci, kdy naformátuje správně importovaný kód ASM z jiného editoru, a mnoho dalších drobných oprav

16. 11. 2017

Vydáno hudební demo pro ZX Spectrum a SAAY! interface

26. 9. 2017

Vydána nová verze LnxSpectrum 1.6.6, mnoho drobných oprav v časování, Z80 instrukcích, AY čipu a debugeru, možnost uložit Snapshot stavu do nového formátu LSN, který umí ukládat mimo jiné i Snapshoty Didaktiku Gama 80 a 192, stavu AY, SAA čipů, ale i stav ULA+ registrů a také rozšíření paměti Lamač a Troller.

17. 6. 2017

Vydán LnxTracker, hudební editor pro čipy AY a SAA.

11. 12. 2016

Vydal jsem upravenou hru Draconus pro ZX Spectrum 128. Obsahuje navíc AY hudbu ve stylu Atari.

10. 1. 2015

Aktualizace LnxAmigaImageConvertor v1.0.1

Odstraněno několik bugů.

3. 8. 2014

Vydána hra Dynamite Dan 2014 remake