Problémy s instalací / updatem

Drep detection

Při instalaci, nebo updatu na novou verzi může antivirový program hlásit problémy. Nejedná se však o vir, ale o to, že aplikace na tomto webu nemají digitální podpis, a také je nestahuje miliony lidí. Jsou tedy podle některých antivirů potenciálně nebezpečné.

Například Avast 2015 hlásí detekci "Drep detection" a nedovolí update na novější LnxSpectrum verzi nainstalovat. "Drep" je "Domain Reputation" tedy reputace daného webu. Na ilnx.cz tisíce návštěvníků denně nechodí, takže reputaci má nizkou (nízkou, ne špatnou). A když má nějaký web nízkou reputaci, automaticky antivir nedovoluje stahovat a spouštět exe soubory.

Pokud tedy chcete updatovat, nebo instalovat aplikace z www.ilnx.cz, bude možná nutné dočasně antivir vypnout. Každé vydání je testováno na přítomnost virů ještě před uploadem na web. Po instalaci samozřejmě antivir opět zapneme, a můžeme si nechat překontrolovat proběhlou instalaci na přítomnost virů.

 

DeepScreen - Avast (Listopad 2015)

Pokud po aktualizaci emulátor nejde spustit, a na obrazovce je stále okno instalátoru které nejde vypnout ani vynutit konec, věřte nebo ne, zasekl se Antivirový program. V říjnu Avast pravděpodobně aktualizoval funkci DeepScreen, která kontroluje nové a pro Avast neznámé aplikace. Nejspíš z důvodu chyby však test nikdy neproběhne, ale ani nedovolí emulátoru se spustit.

Řešení je v Avastu vypnout funkci DeepScreen, pak instalace proběhne jak má.

Aktualizace: Zdá se že vyšla nová verze Avastu (v11.1.2241), ve které je chyba s DeepScreenem opravena, a není již potřeba tuto funkci vypínat. Aktualizujte Avast.

Novinky

17. 6. 2017

Vydán LnxTracker, hudební editor pro čipy AY a SAA.

12. 6. 2017

Vydána nová verze LnxSpectrum 1.6.4, Nové direktivy v ASM editoru, #Open a #Write, úpravy v ASM Compileru, oprava nalezených bugů

26. 12. 2016

Vydaná nová verze Draconusu pro ZX Spectrum 128 (v1.1). Oprava chyby zvuků na realném HW.

11. 12. 2016

Vydal jsem upravenou hru Draconus pro ZX Spectrum 128. Obsahuje navíc AY hudbu ve stylu Atari.

31. 10. 2016

Vydána nová verze LnxSpectrum 1.6.2. Vylepšení a zpřesnění compileru, snížení nároků na CPU počítače, oprava nalezených bugů

1. 10. 2016

Vydána nová verze LnxSpectrum 1.6.1. Přidána emulace Sparrow 48K s MultiROM modulem. Přidány nové direktivy v assembler compileru (#Watch, #WatchRes, #WatchReg). Oprava nalezených bugů.

6. 7. 2016

Velká aktualizace LnxSpectrum 1.6.0. Update ASM editoru, rychlejší editace velkých souborů, možnost přímo v ASM editoru trasovat bez použití Debugeru, předělaný Z80 control, lepší ovládání CPU při trasování, k dispozici Portable verze, zatím bez automatického updatu. oprava bugu, který při (nereálné) emulaci 20 Mhz špatně vykresloval obrazovku

10. 1. 2015

Aktualizace LnxAmigaImageConvertor v1.0.1

Odstraněno několik bugů.

3. 8. 2014

Vydána hra Dynamite Dan 2014 remake